1. den BRNO
Průvodcovaná prohlídka centra Brna - katedrála sv. Petra a Pavla, tržiště, hrobka kapucínského kostela, stará a nová radnice, minoritský klášter s kostelem sv. Janů, kostel sv. Jakuba, odpoledne návštěva Starobrněnského kláštera s muzeem genetiky G. Mendela a návštěva baziliky Nanebevzetí Panny Marie. Večer fakultativně večeře v Hradní vinárně na Špilberku.
2. den TIŠNOV - BOSKOVICE - Rájec-Jestřebí - KŘTINY
Po snídani odjezd do Předklášteří u Tišnova k návštěvě baziliky Nanebevzetí P. Marie cisterciáckého kláštera Porta Coeli, založeného r. 1233 královnou Konstancií. Po prohlídce přejezd do Boskovic, návštěva staré židovské čtvrti se synagogou, lázněmi a hřbitovem. Bývalé ghetto je památkově chráněno jako vyjímečný urbanistický celek. Odpoledne návštěva zámku Rájec-Jestřebí s rozsáhlým parkem a s jedinečnou sbírkou kamélií, sídla na Moravě ojedinělého, postaveného ve stylu Ludvíka XVI.z 2. poloviny 18.stol. Za shlédnutí stojí zdejší bohatá knihovna a obrazárna. Poslední zastávkou budou Křtiny s poutním chrámem Panny Marie, krásného díla geniálního barokního architekta J. B. Santiniho.
Večer fakultativně večeře v pivnici Pegas.
3. den UH. HRADIŠTĚ - Staré Město - VELEHRAD - KROMĚŘÍŽ
Po snídani odjezd do Uherského Hradiště, centra slováckého folkloru, návštěva Slováckého muzea s unikátní výstavou krojů. Návštěva Starého Města se kterým jsou především spojeny hmotné památky počátků české státnosti. Území dnešního města bylo osídleno v pravěku, v době římské i po příchodu prvních Slovanů. V 8. a 9. století zde vzniká jedno z center Velké Moravy, které svou velikostí, vnitřní organizací a obranným systémem nese znaky budoucích velkých měst. Odpoledne návštěva významného poutního místa, Velehradu, s cisterciáckým klášterem a s bazilikou sv. Cyrila a Metoděje. Poslední zastávka v Kroměříži, bývalém arcibiskupském sídle s Podzámeckou a Květnou zahradou , pod ochranou UNESCO.
Ubytování v Kroměříži.
4. den KROMĚŘÍŽ - Svatý kopeček u OLOMOUCE - BRNO
Po snídani prohlídka kroměřížského zámku a zahrad, po prohlídce pokračování do Olomouce, města ležícího v srdci Hané, které patří a odedávna patřilo k nejvýznamnějším moravským městům., biskupského sídla. Prohlídka historického centra , především barokního sloupu Nejsvětější Trojice, které co do velikosti a bohatství sochařské výzdoby nemá obdobu v celé Evropě. Poslední zastávka na poutním místě Svatém kopečku u Olomouce s kostelem Navštívení Panny Marie, který nechal postavit bohatý obchodník s vínem , Jan Andrýsek, v 17. stol..
Návrat na ubytování do Brna. Fakultativně večeře na Staré Poště v Pozořicích s muzeem napoleonské bitvy r. 1805.
5. den TŘEBÍČ - TELČ
Po snídani odjezd do Třebíče, kde prohlídka historického centra města, židovského města a návštěva baziliky Sv. Prokopa - vše pod ochranou UNESCO od r. 2003
Po prohlídce přejezd do Telče - návštěva historického jádra města umístěného malebně mezi rybníky, nám. Zachariáše z Hradce s typickými renesančními paláci a barokními průčelími a prohlídka renesančního zámku
Ubytování a večeře v Telči.
6. den KUTNÁ HORA - SÁZAVA - PRAHA
Po snídani odjezd směrem do Kutné Hory, prohlídka katedrály sv. Barbory, založené r. 1380 a vystavěné ve stylu pozdní gotiky a návštěva kostela Nanebevzetí Panny Marie v Sedleci, který je součástí nejstaršího cisterciáckého kláštera v České republice, založeného r. 1142. Bazilika je pětilodní a byla první stavbou ve stylu francouzské gotiky na našem území. Její dnešní vzhled pochízí ze 17.-18. stol. a je výsledkem přestavby pod vedením architekta J.B. Santiniho. Prohlídka kaple Všech svatých.
Zastávka v Sázavském kláteře, Vznik kláštera se datuje někde kolem roku 1032. Podle pověsti ho založil kníže Oldřich po svém setkání se sv. Prokopem na skalnatém ostrohu nad pravým břehem řeky Sázavy.Pravdou však je, že se začalo stavět až za Oldřichova syna Břetislava. Sázavský klášter se po svém založení stal střediskem kultury a vzdělanosti. Právě do něj putovali následovníci Konstantina a Metoděje, když byli vyhnáni z Velké Moravy.
7. den PRAHA
Po snídani prohlídka premonstrátského Strahovského kláštera, založ. ve 12. stol., přestavěný ve stylu baroka. Uvnitř se nachází knihovna s cennými středověkými manuskripty a mapami a obrazárna. Prohlídka Lorety, pozoruhodného areálu sestávajícího z ambitů, kostela Narození Páně, Svaté chýše a věže s hodinami a světoznámou zvonkohrou. Loreta je významným poutním místem.
Odpoledne prohlídka areálu Pražského hradu - Loretánské náměstí, Hrad, chrám sv. Víta, Zlatá ulička,
8. den PRAHA
Po snídani prohlídka židovské čtvrti, kterou tvoří židovský hřbitov, radnice, a 6 synagog. Židovská čtvrť/město vznikla ve 13. stol., ale na přelomu 19. a 20. stol. byla celá přestavěna. Zachované původní památky tvoří jeden z nejlépe dochovaných celků v Evropě.
Procházka přes Karlův most na Malou Stranu s kostelem P. Marie Vítězné, který je nejvýznamnějším poutním pražským místem. V kostele se nachází soška Pražského jezulátka. Na Malé Straně se nachází i chrám sv. Mikuláše ve stylu vrcholného baroka, ve kterém hrál na varhany během svého pobytu v Praze Amadeus Mozart. Večerní procházka Kampou s typickými hospůdkami a kavárnami.